22 lipca 2024

Co w trawie piszczy w sezonie ślubnym 2022

Szykuje się ten wielki dzień? Może wreszcie Twój ślub, być może już przełożony z powodu niedawnej pandemii covida, nareszcie odbędzie się w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół, a Ty z podekscytowaniem wyczekujesz tego dnia? Może jesteś na etapie poszukiwania sukni ślubnej? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ niniejszy artykuł wprowadzi Cię w świat obecnie obowiązujących trendów w modzie ślubnej, dzięki którym wybierzesz niepowtarzalną i najmodniejszą kreację dla siebie.

Na co uważać przy wyborze sukni?

Wybierając suknię ślubną, kieruj się tym, co podpowiada Ci serce, ale pamiętaj, żeby zasięgnąć opinii także innych osób, na przykład mamy, oddanej przyjaciółki, albo ślubnej stylistki. Pamiętaj, że do sukni muszą pasować wszystkie dodatki, w tym welon, a także oczywiście buty. Wszystkie elementy Twojej kreacji powinny mieć spójną kolorystykę i styl. Dzięki temu zaprezentujesz się w swoim dniu naprawdę wyjątkowo, a swoją kreację będziesz wspominała jeszcze przez lata. Zazwyczaj jest to taki jedyny dzień w życiu kobiety, w którym może sobie pozwolić na wygląd dostojnej królowej lub przepięknej księżniczki.

Najważniejsze trendy w modzie ślubnej w 2022

Przede wszystkim według naszych obserwacji modowi projektanci stawiają na prostotę. Jednakże, w modzie ślubnej jest miejsce na trochę sprzeczności. Zresztą, zaraz sama się o tym przekonasz. Jednak jakby nie było, dzięki temu będziesz mogła stworzyć lub wybrać naprawdę niepowtarzalną dla siebie kreację na ten wielki dzień.

Kolorystyka

Zdecydowanie w tym roku nacisk stawiany jest na kolory pastelowe, co w praktyce oznacza, że to nie jest dobry sezon na suknie z połyskliwych materiałów. Zamiast satyny lub materiału zawierającego mnóstwo brokatu, postaw na klasyczną biel lub pastelowe, cieliste i delikatne odcienie, jeśli chcesz wyglądać naprawdę modnie. Możesz też połączyć ze sobą biel z przykładowo ecru. Dzięki temu nadasz charakteru swojej sukni ślubnej.

Moda ślubna i fasony

Fasonami wygrywającymi ten sezon w zakresie sukni ślubnych są: rybka i rozkloszowane, długie do samej ziemi. Niezmiernie trendowe stały się też rękawy bufiaste, o różnym kształcie, długości, mogą być prawie zupełnie oddzielone od reszty sukni.

Zdobienia sukni

Suknie ślubne, które w tym roku wygrywają pod względem mody, posiadają delikatne zdobienia w postaci haftów, niezbyt wielkiej ilości cekinów bądź tu i ówdzie wszytych perełek. Jeśli chcesz wyglądać naprawdę modnie, postaw na delikatne zdobienia Twojej sukni ślubnej.

Podsumowując

Tych kilka trendów pokazuje, że możesz skorzystać już z gotowych, przepięknych modeli sukni ślubnych, a jeśli jest Ci ciężko zdecydować się na jeden wybrany – spróbuj zasięgnąć opinii bliskich Ci kobiet, albo skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Pamiętaj, to jedyny taki dzień w życiu kobiety, dlatego nie wahaj się zaszaleć i dobrać taką kreację, w której będziesz czuła się pewna siebie, kobieca i profesjonalna, zmysłowa i elegancka – dokładnie taka, jaką sobie wymarzyłaś.